dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

środa, 1 lutego 2012

Żel czy akryl ?

 
Jeżeli masz zamiar pierwszy raz wybrać się na zabieg zdobienia paznokci i nie wiesz dokładnie, na którą z proponowanych przez kosmetyczkę metod powinnaś się zdecydować ten artykuł jest dla Ciebie.
 

Co stanowi lepszą metodę?


To pytanie bardzo często pojawia się wśród kosmetyczek. Niestety odpowiedź na to niczym na pytanie: "co było pierwsze jajko czy kura?" nie jest jednoznaczna. Chociaż spierać się w tej kwestii można długo to i tak trudno jest dojść do jednoznacznej odpowiedzi.

Jednak dla wielu kosmetyczek odpowiedź nie jest trudna, a czasami wręcz banalna. Osoby te oczywiście stawiają na metodę, którą obecnie wykorzystują. Jednak warto nadmienić tutaj, że szanująca się, profesjonalna stylistka powinna wykonywać zabiegi zarówno metodą akrylową jak i żelową. Jak zatem doradzić klientce, która z metod jest "lepsza"?

Odpowiedź na to pytanie mimo, że dość dyplomatyczna to jednak prawdziwa jest jedna - obie metody są dobre kiedy wykonane są dobrze. O tym, która z nich jest lepsza powinna zadecydować sama klientka. Mimo, że obydwie metody są dobre, nie znaczy to że wykonane paznokcie są takie same. Istnieje kilka znaczących różnic, o których należy wspomnieć.


Podstawowe różnice


Największa różnica jaka występuje między paznokciami żelowymi i akrylowymi to przede wszystkim ich twardość. Paznokcie żelowe są znacznie bardziej miękkie i elastyczne niż te wykonane metodą akrylową. Paznokcie wykonane za pomocą żelu są również lżejsze co w połączeniu z miękkością sprawia, że osoba noszą ma wrażenie że paznokcie są naturalne. Jeżeli paznokieć żelowy wykonany jest z dobrego materiału zdaża się, że przy uderzeniu wygnie się, ale nie złamie. Jedynym ograniczeniem jakie występuje w tej metodzie jest nieco mniejsze pole do popisu jeżeli chodzi o kwestie ozdoby. Akryl natomiast ma właściwości znacznie twardsze i kruche, jednak nie znaczy to że jest mniej wytrzymały. Generalnie paznokcie wykonane w każdej z tych metod mają taką samą wytrzymałość. Pazokcie założone metodą akrylową są jednak zdecydowanie grubsze i sprawiają wrażenie ciężkich. Z kolei dużym plusem przemawiającym za akrylem może być fakt, że daje on nieco większe możliwości pod względem artystycznym, a także fakt że przy zdobieniu paznokci tą metodą nie jest potrzebna lampa UV co obniża koszty sprawiając, że łatwiej zacząć finansowo (chociaż nie wszyscy mogą zgodzić się z tą teorią).


Podsumowując


Kiedy wykonujemy zabiegi na paznokciach należy pamiętać, że każda z metod na którą się zdecydujemy jest dobra jeżeli zostanie wykonana dobrze i profesjonalnie. Materiał należy wybrać indywidualnie do każdej klientki tak aby wychodząc z gabinetu czuła się zadowolona. Dzisiaj paznokcie są sztuką, w której każda stylistka może wykazać się własna inwencją i indywidualnością. Nie jest ważne jaką zastosuje technikę, ważny jest efekt końcowy oraz zadowolenie klientki.

 Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz