dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

piątek, 2 marca 2012

Zadbane paznokcie krok po kroku

 
Masz problemy z paznokciami i nie wiesz co jest ich przyczyną? 

Rozdwajają się i łamią - nie wiesz jak je pielęgnować? 

Chcesz sama zrobić manicure ale nie wiesz jak?
 

Rozwiązaniem na wszystkie twoje problemy z paznokciami są oferowane przez wiele ośrodków szkoleniowych kursy paznokci z pielęgnacji oraz stylizacji. Dzięki uczestnictwu w jednym takim kursie zdobędziesz niezbędną wiedzę aby świadomie dobierać kosmetyki, zmienić nawyki żywieniowe oraz w wprowadzić pewne przyzwyczajenia w celu zniwelowania wpływu środków chemicznych na płytkę paznokcia.

Przedstawię Ci podstawy jakie zapewne usłyszysz na wybranym przez siebie kursie. Przede wszystkim aby móc zabrać się do etapu piłowania, usuwania skórek oraz malowania najpierw musisz zebrać potrzebne przybory. Do wykonania prawidłowego manikiuru niezbędne są nożyczki lub obcinacz do nadania odpowiedniej długości paznokciom. Przy delikatnych paznokciach lepiej posługiwać się nożyczkami natomiast obcinacz przyda się podczas pedikiuru. Oprócz nożyczek warto swój prywatny zestaw wzbogacić o cążki do skórek aby precyzyjnie usunąć zadarte, nieładne skórki. Do skórek pożądane byłoby mieć również patyczek o tępym o ostrym brzegu do ich odsuwania. W drogeriach znajdziesz również oprócz twardych patyczków specjalne szpatułki z gumowym zakończeniem, dzięki gumowemu zakończeniu w bardzo delikatny sposób możesz odsuwać wrażliwe skórki.

Kolejnym myślę, że najważniejszym przyborem potrzebnym do prawidłowego wykonania manikiuru są pilniki. Na kursach poznasz je doskonale, jak trzymać je, jak piłować, jaki pilnik do ścierania, wygładzania ...stylizacja paznokci  opiera się na dobrze wyprofilowanym paznokciu, dlatego ważne jest abyś umiejętnie je wybierała.

Zatem jakie pilniki do jakich paznokci?

Mocne i twarde paznokcie wymagają pilnika do zadań specjalnych gruboziarnistego diamentowego, rubinowego, szafirowego czy też ceramicznego. Natomiast do delikatnych i miękkich paznokci idealnie nadają się pilniki papierowe. Można dostać je w każdej drogerii...
Na sam koniec pozostała nam do zakupienia szczoteczka, która idealnie przyda się podczas manikiuru, pamiętajmy aby włosie było jak najbardziej delikatne, aby nie uszkodzić skórek.

To niektóre z proponowanych przyborów w zestawie tworzonym do wykonania manikiuru, lecz pamiętaj to nie wszystkie jeśli planujesz wykonywać przedłużanie paznokci o potrzebnych narzędziach dowiesz się już na kursach dotyczących metody jaką chcesz stosowaćZapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz